امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۲

برگزاری کارگاه معرفی استاندارد هفت‌سین آراستگی در اداره‌کل راهداری اردبیل/ نهادینه کردن نظام آراستگی، توسعه فرهنگ سازمانی و آموزش را می طلبد

به همت جهاددانشگاهی استان اردبیل، کارگاه آموزشی معرفی استاندارد ملی هفت‌سین آراستگی (s7) و مدل تعالی سازمان آراسته و استاندارد، سه شنبه 11تیر‌ماه در اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برگزار شد.
برگزاری کارگاه معرفی استاندارد هفت‌سین آراستگی در اداره‌کل راهداری اردبیل/ نهادینه کردن نظام آراستگی، توسعه فرهنگ سازمانی و آموزش را می طلبد
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۵:۳۰ |
کد خبر : ۱۳۲۵ |
دسته بندی نشده

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مسئول دبیرخانه کشوری استاندارد آراستگی محیط با بیان اینکه موفقیت در هر کسب و کار هدفمند و ساختارمند مستلزم داشتن برنامه و نظام مدون است، افزود: دستیابی و نهادینه کردن نظام آراستگی با توسعه فرهنگ سازمانی و آموزش صحیح میسر می شود.

طه محمدحسینی حیران با اشاره به اینکه استاندارد سیستم مدیریت آراستگی (۷سین) بر اساس آخرین الگوهای بین المللی و ISOطراحی و تدوین شده است، اظهار ‌کرد: و ساختارها و سیستم آراستگی، سرآمدی در آگاهی و فرهنگ، سوا کردن، سامان دادن، سپیدی و پاکیزگی از جمله ۷ عنصر اصلی در این استاندارد است.

وی با بیان اینکه این استاندارد بسیار قدرتمند و قابل اجراست و اگر در کسب و کار و مشاغل عملیاتی شود توسعه در بخش‌های مختلف را به دنبال خواهد داشت. یادآور شد: عدم شناخت کافی کارکنان و مدیران از نحوه اجرای صحیح این سیستم و طولانیمدت بودن زمان اجرای آن از موانع اجرای کامل و درست نظام آراستگی است.

مسئول دبیرخانه کشوری استاندارد آراستگی محیط ادامه داد: الزامات این استاندرد به عنوان مدل اجرایی در کلیه سازمان‌های تولیدی، خدماتی، تخصصی و عمومی در هر ۳ گروه کوچک، متوسط و بزرگ قابل اجرا بوده و با رعایت آنها، سازمان متقاضی می ‌تواند گواهینامه معتبر از شرکت بین المللی دریافت نماید.

محمدحسینی حیران با اشاره به اینکه استاندارد ملی هفت‌سین آراستگی همچون آینه منعکس کننده عادات و الگوهای رفتاری است، تصریح کرد: عدم نیاز به سیستم‌ و نظام پیشتاز، نتایج مثبت و سریع در اجرا، فراگیر بودن اجرای سیستم در زندگی فردی و اجتماعی و همچنین محیط‌کار و عدم احتیاج به آموزش پیچیده از نکات مثبت اجرای سیستم استاندارد هفت سین آراستگی است.

وی خاطرنشان کرد: با عمل به اصول استاندارد ملی هفت‌سین آراستگی، مدیریت زمان، تقسیم اوقات و اولویت‌بندی اقدامات در زندگی می‌توان بی نظمی‌هایی که مانع رشد و پیشرفت می‌شود را برطرف کرد.

گفتنی است دبیرخانه استاندارد ملی هفت سین آراستگی(s7) و مدل تعالی سازمان آراسته و استاندارد در استان در جهاددانشگاهی اردبیل واقع در شهرک کارشناسان، میدان شفا مستقر است.

 

 

یادداشت ها

نمایش ویدئو

از عشق به پیامبر

1

1

3

4

5

rahbar

president

ardebil

uma

rahbar

president

ardebil

uma