امروز : دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸

تولد ۴۶۰ امین نوزاد در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل

به دنبال روند درمان موفقیت آمیز در مرکز درمان ناباروی قفقاز جهاددانشگاهی، صبح امروز زوجی پس از 20 سال نازایی صاحب فرزند شدند.
تولد 460 امین نوزاد در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۱:۱۸ |
کد خبر : ۱۰۴۸ |
اخبار پژوهشي

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، مدیر مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل با اعلام این خبر افزود: با تولد "علی اصغر"و بر اساس اعلام زوج های مراجعه کننده، تعداد متولد شدگان با روش های کمک باروری در این مرکز به 460 نوزاد رسید.

 

رویا گسیلی ادامه داد: والدین علی‌اصغرکه جهت معالجه به این مرکز مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفته بودند، در بار اول استفاده از روش میکرواینجکشن، درمان‌شان با موفقیت بود.

 

وی با اشاره به اینکه این زوج در سالهای گذشته نیز در مراکز درمان ناباروری سایر استان‌ها تحت درمان قرار گرفته و صاحب فرزند نشده بودند، تصریح کرد: مادر این نوزاد که 43 سال دارد به دلیل مشکل تخمک گذاری نامناسب از داشتن فرزند محروم بود که در این مرکز با شناسایی مشکل و استفاده از روش درمانی مناسب، نتیجه مثبت حاصل و فرزندش متولد شد.

 

پزشک معالج این زوج، عدم تخمک گذاری را عامل اصلی ناباروری در زنان عنوان و خاطرنشان کرد: برخی از علل احتمالی عدم تخمک گذاری ورزش زیاد و کاهش وزن، چاقی، استرس، مصرف برخی داروها، عدم تعادل استروژن یا پروژسترون (اختلال هورمونی)، اختلال در عملکرد  جسم زرد، هیپرپلازی مادرزادی آدرنال، نارسایی زودرس تخمدان است.

 

گسیلی با بیان اینکه میزان موفقیت درمان در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل مطابق با میانگین کشوری و جهانی است ادامه داد: این مرکز در راستای سلامت باروری و با بهره‌گیری از جدیدترین امکانات، تکنیک‌های آزمایشگاهی و نیروهای انسانی متخصص، آماده ارائه خدمات به زوجین نابارور است.

 

وی با اشاره به اینکه مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل یکی از مراکز مجهز در شمالغرب کشور است اظهار کرد: روش‌های درمان ناباروری از جملهIUI ،IVF و ICSI، فریز و نگهداری جنین، اسپرم و تخمک و همچنین تعیین جنسیت در این مرکز انجام می‌گیرد.

 

مدیر مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل گسیلی به اجرای طرح تحول سلامت طرح "حمایت مالی از زوجین نابارور" با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این مرکز اشاره و اضافه کرد: مطابق این دستورالعمل، زوج‌های نابارور به شرط داشتن ناباروری اولیه، سن زوجه کمتر از 42 سال و داشتن تابعیت ایرانی حداقل یکی از زوجین، می‌توانند یک بار در سال از این طرح بهره‌مند شوند.

 

 

یادداشت ها

نمایش ویدئو

از عشق به پیامبر

1

1

3

4

5

rahbar

president

ardebil

uma

rahbar

president

ardebil

uma