امروز : یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۴

بازدید مشاور امور بانوان دستگاه‌های اجرایی اردبیل از مرکز درمان ناباروی جهاددانشگاهی استان

مشاور امور بانوان دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل شنبه 21 اردیبهشت‌ماه از مرکز درمان ناباروی قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل بازدید و در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفتند.
بازدید مشاور امور بانوان دستگاه‌های اجرایی اردبیل از مرکز درمان ناباروی جهاددانشگاهی استان
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۱ |
کد خبر : ۱۲۷۷ |
مركز درمان ناباروري قفقاز

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، در این بازدید مشاور امور بانوان جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های این نهاد انقلابی در حوزه سلامت باروری افزود: در حال حاضر و با توجه به سیاست‌های کلی جمعیّت ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، درمان ناباروری به یکی از نیازها و مطالبه‌های اساسی در بخش درمان کشور تبدیل شده به همین خاطر مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی در استان در تلاش است تا برای پاسخگویی به این نیازها به بهترین نحو، خدمات ارائه دهد.

سیده صغری جوادی با بیان اینکه ناباروری یکی از دغدغه‌های مهم در میان بسیاری از خانواده‌ها است، ادامه داد: امسال طرح حمایت مالی از زوجین نابارور برای چهارمین سال متوالی در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل اجرا می‌شود و طبق این طرح زوج‌های مراجعه کننده به این مرکز در صورت دارا بودن شرایط دستورالعمل ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت می‌توانند خدمات درمانی را با تخفیف و تعرفه دولتی دریافت کنند.

 

وی با بیان اینکه این طرح فرصت مناسبی برای کاهش هزینه‌های درمان ناباروری زوجین است خاطرنشان کرد: مشاور بانوان دستگاه‌های اجرایی به عنوان سفیران قشر زنان هستند لذا انتظار داریم در معرفی خدمات این مرکز که نقش بسزایی در تسهیل دسترسی زوج‌های نابارور به درمان و کاهش هزینه‌های درمانی و جانبی آن دارد جهاددانشگاهی را یاری کنند.

در این بازدید سوپروایزر مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل با اشاره به استفاده از روش‌های کمک باروری در این مرکز افزود:خدمات درمان ناباروری از جمله IUI ،IVF ، ICSI، فریز و نگهداری جنین، اسپرم و تخمک و همچنین انجام روشPRP برای درمان شکست مکرر لانه‌گزینی به صورت تخصصی به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود.

فینا محمودی با بیان اینکه این مرکز یکی از مراکز مجهز شمالغرب کشور است و توانسته در زمینه درمانی موفق عمل کند، یادآور شد: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی دارای اتاق عمل، کلینیک‌ تخصصی مردان و زنان، آزمایشگاه تشخیص طبی، جنین‌شناسی و ژنتیک، بخش جراحی محدود و سرپایی، مشاوره ژنتیک، مامایی، تغذیه و روانشناسی است.

 

وی با اشاره به اینکه میزان هزینه‌های درمان ناباروری در این مرکز نسبت به سایر مراکز پایین‌تر است، ادامه داد: زوج‌های مراجعه کننده به این مرکز در صورت دارا بودن شرایط دستورالعمل طرح حمایت از زوجین نابارور می‌توانند خدمات درمانی میکرواینجکشن(ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی(IVF)، انتقال جنین‌های فریز شده و تلقیح داخل رحمی (IUI) را با تخفیف و تعرفه دولتی دریافت کنند.

سوپروایزر مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل یادآورشد: مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل در راستای سلامت باروری با بهره‌مندی از کادر متخصص و آموزش دیده در پژوهشگاه رویان و با استفاده از جدیدترین تکنیک‌های آزمایشگاهی به زوجین خدمات ارائه می‌دهد.

محمودی با اشاره به اینکه در مواردي كه شرايط رسيدن اسپرم به تخمك در رحم فراهم نباشد از روشIVF استفاده مي‌شود، تصریح کرد: در این مرکز خدمات در خصوص اهدای تخمک و جنین و همچنین استفاده از رحم جایگزین برای زنانی که به دلیل مشکلات رحمی نمی‌توانند صاحب فرزند شوند نیز انجام می‌شود.

گفتنی است در این بازدید به سوالات مشاور امور بانوان دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل پاسخ داده شد.

 

 

یادداشت ها

نمایش ویدئو

از عشق به پیامبر

1

1

3

4

5

rahbar

president

ardebil

uma

rahbar

president

ardebil

uma