امروز : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۴
در کارگاه آموزشی " آشنایی با اوراق خزانه اسلامی و اسناد تسویه " عنوان شد:

آشنایی مدیران دستگاه‌های اجرایی با ابزارهای تامین مالی ضرورت دارد

به همت جهاددانشگاهی استان و با همکاری استانداری اردبیل، کارگاه آموزشی "آشنایی با اوراق خزانه اسلامی و اسناد تسویه"یک‌شنبه 14 مهرماه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.
آشنایی مدیران دستگاه‌های اجرایی با ابزارهای تامین مالی ضرورت دارد
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۶:۰۳ |
کد خبر : ۱۳۹۴ |
اخبار آموزشي

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این کارگاه، رئیس مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی و عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: در حال حاضر یکی از ابزارهای تامین مالی در بخش عمومی، تعیین و تکلیف بدهی‌ها، تسویه و پرداخت‌ها استفاده از اوراق و اسناد خزانه است.

 

 

مهدی بنانی با بیان اینکه ضرورت دارد مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، ذیحساب‌ها و مدیران مالی و با ابزارهای تامین مالی آشنا باشند تا بتوانند به تعهدات خود به خوبی عمل کنند،اظهارکرد: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از اعتبارات طرح‌های عمرانی و تملک سرمایه‌ای از طریق اسناد خزانه تامین می‌شود لذا لازم استتمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان با این ابزارها آشنا و از آن برای پیشبرد امور خود استفاده کنند.

 

 

وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر ابزار‌های تامین مالی چون اوراق تسویه خزانه و اسناد خزانه اسلامی برای تعیین و تکلیف بدهی سنواتی در کشور استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه فراهم کردن زمینه آشنایی مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان مالی با اوراق تسویه خزانه و اسناد خزانه اسلامی و همچنین پاسخ دهی به ابهامات در استفاده از این ابزارها است.

مدرس کارگاه آموزشی "آشنایی با اوراق تسویه خزانه و اوراق مالی اسلامی" ادامه داد: به یقین این کارگاه به بهبود فرآیند‌های طراحی شده در این ابزارهای مالی و رفع نواقص احتمالی برای اثربخشی بهتر خواهد انجامید.

بنانی با اشاره به اینکه این دوره‌ در دو سال اخیر در تمام استان‌های کشور اجرا شده است، اضافه کرد: جهاددانشگاهی اردبیل با نیازسنجی مناسب برای برگزاری این کارگاه، جامعه هدف را به خوبی شناسایی کرده بود و به بهترین شکل آن را برگزار کرد.

وی اظهار کرد: بهتر است این دوره در اوایل سال اجرای بودجه و اواخر سال برای بررسی میزان بازخورد و حل ابهامات، در استان ها برگزار شود.

 

یادداشت ها

نمایش ویدئو

از عشق به پیامبر

1

1

3

4

5

rahbar

president

ardebil

uma

rahbar

president

ardebil

uma