امروز : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۵

برگزاری دوره آموزشی " حجاب و عفاف " در جهاددانشگاهی اردبیل

با هدف تبین اهمیت حجاب دوره آموزشی"حجاب و عفاف" دوشنبه 24 تیرماه در جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار شد.
برگزاری دوره آموزشی " حجاب و عفاف " در جهاددانشگاهی اردبیل
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۵:۳۲ |
کد خبر : ۱۳۳۱ |
اخبار آموزشي

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این کارگاه مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بدحجابی اثرات سوء فراوانی را در جامعه به دنبال دارد، گفت: باید در زندگی ابعاد مختلف مربوط به حجاب را برای فرزندان تبیین و در جهت رعایت پوشش اسلامی آن‌ها را ترغیب کرد.

حجت الاسلام صبری با بیان اینکه در قرآن کریم مفاهیم کلیدی تعلیم و تربیت در تمامی ابعاد استنباط و ذکر شده است، ادامه داد: حجاب آثار تربیتی در دو زمینه فردی و اجتماعی دارد که مهم‌ترین آثار آن در بعد فردی، شخصیت، سلامت جسمانی، استحکام خانواده، آرامش و امنیّت و در بعد اجتماعی، مسئولیت اجتماعی، آزادی زن، سلامت اخلاقی جامعه و حفظ نیروی کار اقتصادی و استقلال فرهنگی است.

مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه پوشیدن لباس، امری فطری است، اظهارکرد: نوع لباس،نشانه شخصیت انسان است و هر لباسی، حامل فرهنگی ویژه و نشان دهنده نگرش و شخصیت صاحب آن است.

صبری یادآور شد:بر اساس شواهد و قرائن زنان پوشیده در گوهر عفاف، درونى پاک و اعتقادى قوى دارند و حیا و حجاب را تدبیرى براى صیانت از خویش و سلامت جامعه اسلامى مى‏دانند.

وی با بیان اینکه تأثیر پوشش افراد در ارتقاء سلامت و شکوفایی استعدادها انکارناپذیر است، خاطرنشان کرد: برخی بی‌توجهی‌ها در جامعه نسبت به حجاب در ساحت فردی و اجتماعی اثرات مخرب دارد و گرایش‌های اجتماعی نشان می‌دهد که پوشش برای افراد یک ارزش است.

مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه اسلام در مورد حجاب چشم، هم به مرد و هم به زن تأکید زیادی داشته است، تصریح کرد:قرآن قبل از اینکه بگوید پوشش مناسب داشته باشید می‌فرماید در مرحله اول چشم باید عفیف باشد.

صبری با بیان اینکه حیا و حجاب زن، تدبیرى است که خود زن با نوعى الهام، براى گرانبها کردن خود و حفظ موقعیتش در برابر مردان به کار مى‏برد، اضافه کرد: قبل از اینکه به زنان امر شود که با پوشش مناسب در جامعه حاضر شوند، به مردان درخصوص حجاب چشم امر شده است.

یادداشت ها

نمایش ویدئو

از عشق به پیامبر

1

1

3

4

5

rahbar

president

ardebil

uma

rahbar

president

ardebil

uma