امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۴
به همت جهاددانشگاهی اردبیل؛

کارگاه آموزشی "کارآفرینی" در شهرستان خلخال برگزار شد

در راستای توانمندسازی بانوان، کارگاه آموزشی "کارآفرینی" به همت جهاددانشگاهی استان و با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل و امور بانوان شهرستان خلخال، شنبه 21 اردیبهشت‌ماه در این شهرستان برگزار شد.
کارگاه آموزشی "کارآفرینی" در شهرستان خلخال برگزار شد
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۲:۴۳ |
کد خبر : ۱۲۷۶ |
اخبار آموزشي

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، مدرس این کارگاه با اشاره به اینکه در کسب و کار، ‌تولید و خرید کالا و یا خدمات با هدف کسب سود انجام می‌شود، اظهار کرد: چیزی که یک فعالیت اقتصادی را سود ده یا ماندگار می‌کند، ارزش آفرینی در آن است.

مددزاده با بیان اینکه ارزش‌آفرینی، به نوعی پیدا کردن زمینه‌ای مشترک میان صنعت و بازار است، ادامه داد: اگر ارزشی که ایجاد می‌کنیم منافع دیگران را نیز تأمین کند، پایدار خواهد بود و اگر صرفاً از انحصار یا فرصت‌طلبی باشد ناپایدار و کوتاه‌مدت خواهد بود.

وی فروش یا انتقال کالا و خدمات برای دریافت بهره، معامله کالا،انگیزه سود و فعالیت توأم با ریسک از ویژگی‌های کسب و کار است،یادآور شد: کسب و کار خدماتی شامل انتقال فعالیت‌هایی است که برای انتقال کالا یا خدمات از مکان تولید به محل مصرف انجام می‌گیرد وبانکداری، حمل و نقل، بیمه، انبارداری، بسته‌بندی و تبلیغاتو خدمات مستقیم مثل داخلی، هنری، بهداشتی، بیمه‌ای و ارتباطات از انواع کارآفرینی خدماتی به حساب می‌آید.

مدرس این کارگاه با بیان اینکه کسب و کار دارای اهداف اجتماعی و اقتصادی است و کسب و کارهای خانگی، اینترنتی، روستایی، خانوادگی، خدماتی و فروش از انواع کسب و کار محسوب می شود، خاطرنشان کرد: آزادی و استقلال عمل،ساعات کار انعطاف‌پذیر،پایین بودن هزینه راه‌اندازی، کاهش میزان ریسک،احتمال موفقیت بیشتر و عدم نیاز به مجوزاز ویژگی‌های کسب و کار خانگی است.

مددزاده با بیان اینکه کسب و کار اینترنتی به عنوان یکی از سریع‌ترین کسب و کارها از نظر تعداد، حجم و سود در عرصه تجارت جهانی است، یادآور شد: ایجاد اجتماعات آنلاین،تبلیغات اینترنتی،پیوستن به شبکه‌های واسطه‌گری،سرمایه‌گذرای مشترک وچند رسانه‌ای را می‌توان از انواع کسب و کار اینترنتی نام برد.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینی در مناطق روستایی، به دنبال ترکیب واحدی از منابع درونی و بیرونی از فعالیت‌های کشاورزی است، یادآور شد: گردشگری، آهنگری، درودگری و ریسندگی از مثال‌های تنوع بخشی به فعّالیّت‌های نه چندان وابسته به کشاورزی و متناسب با کارآفرینی روستایی است.

 

یادداشت ها

نمایش ویدئو

از عشق به پیامبر

1

1

3

4

5

rahbar

president

ardebil

uma

rahbar

president

ardebil

uma