امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۶
در کارگاه آموزشی "کارآفرینی" در شهرستان گرمی عنوان شد:

محیط خلاق موجب بروز اندیشه‌های بکر می‌شود

مدرس کارگاه کارآفرینی گفت: با به وجود آوردن محیط خلاق و نوآور می‌توان در عرضه و بروز اندیشه‌های بکر و جدید موفق بود.
محیط خلاق  موجب بروز اندیشه‌های بکر می‌شود
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۶:۲۲ |
کد خبر : ۱۲۷۱ |
اخبار آموزشي

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان ادبیل، لیلا رضازاده در کارگاه آموزشی "کارآفرینی" که به همت جهاددانشگاهی استان و با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل یکشنبه 15 اردیبهشت‌ماه در شهرستان گرمی برگزار شد،گفت: یکی از روش‌های بروز خلاقیّت، ایجاد فضای محرّک، مستعد و خلاق در جامعه است.

وی خروجی موفق یک کسب و کار را عامل مهمی در چرخه عمر کارآفرینی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه کارآفرین زمان و منابع محدودی در اختیار دارد به همین خاطر موفقیت در انجام درست مراحل کارآفرینی مهمترین چالشی است که یک کسب و کار جدید با آن مواجه می‌شود.

مدرس این کارگاه با بیان اینکه در کارآفرینی باید به دنبال فرصت و بعد به دنبال تهیه منابع مورد نیاز بود، اظهار کرد: تشخیص و شناسایی فرصت، شکل‌دهی و تغییر آن به ایده، بازشناسی و بازنگری در میزان توان و پتانسیل‌های اقتصادی، ریسک‌پذیری، جستجو و کشف منابع، تقسیم عادلانه ثروت، تقویت روحیه کارآفرینی و برخورداری از استراتژی پیشرو، در کسب موفقیت‌ در کارآفرینی تاثیر بسزایی دارد.

رضازاده با اشاره به اینکه امکان‌سنجی و قابل اجرا بودن یک ایده در کارآفرینی موجب عدم اتلاف منابع و سرمایه‌گذاری‌های بعدی می‌شود، اضافه کرد: آموزش ناهمسو با کارآفرینی و خلاقیت، استفاده از الگوهای قالبی، شتاب‌زدگی در ارزیابی، تأکید بر مفروضات قبلی، فشارهای اجتماعی، چاره‌جویی‌های کوتاه مدت و عدم تمایل به تغییر از موانع خلاقیت محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینی عامل ایجاد توزیع ثروت، اشتغال‌زایی، انتقال تکنولوژی، ترغیب سرمایه‌گذاری، عامل تعادل در اقتصاد، مهیا کردن عوامل تولید، ایجاد یکپارچگی در ارتباط با بازارها و رفع خلل شکاف‌های بازار و اجتماع است.

این مدرس کارگاه کارآفرینی یادآورشد: در واقع کارآفرین کسی است که در عرضه محصول یا ارائه خدمات جدید با ایجاد یک فرایند نوین و یا نوآوری در رضایت مشتری، منحصر به فرد عمل کند.

یادداشت ها

نمایش ویدئو

از عشق به پیامبر

1

1

3

4

5

rahbar

president

ardebil

uma

rahbar

president

ardebil

uma