امروز : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۱
در کارگاه آموزشی "مهارتهای ارتباطی" عنوان شد:

علل اصلی افسردگی در جوانان، نا آگاهی از روابط صحیح اجتماعی است

به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل کارگاه آموزشی "مهارتهای ارتباطی" از سلسله کارگاه‌های روانشناسی و مهارت‌های اجتماعی چهارشنبه 6 آذرماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.
علل اصلی افسردگی در جوانان، نا آگاهی از روابط صحیح اجتماعی است
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۲:۰۵ |
کد خبر : ۱۴۴۵ |
اخبار فرهنگي

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این کارگاه عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با بیان اینکه مهم ترین عاملی که موجب ایجاد افسردگی در جوانان می‌شود، نا آگاهی از روابط صحیح اجتماعی است، افزود: به زبان بدن خود در ارتباط با دیگران اهمیت دهید و از آن در جهت مثبت و تاثیرگذاری بیشتر استفاده کنید.

 

 

صادق فرهمند امین با اشاره اینکه ارتباط به معنای فن انتقال اطلاعات، افکار و رفتارهای انسانی از شخصی به‌ شخص دیگر است، افزود: روش‌های ارتباطی انسان را می‌توان زبان علائم،مکالمه،نوشتن،اشاره، حالت و حرکات بدنی، بیان کرد و ارتباط می‌تواند به صورترو در رو،یک طرفه،ارادییِاغیر ارادی‎‎ و شفاهییاغیرشفاهی انجام گیرد.

وی با بیان اینکه انسان یک موجود اجتماعی است و برای برآورده شدن نیازهای روزمره خود باید ارتباط برقرار کند، ادامه داد: هوش عاطفی یک بحث جدی در ارتباطات و یکی از مهم‌ترین مهارت‌های کمک به پویایی شخصیت افراد است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل افزود: مهارت‌های ارتباطی قابل یادگیری و تقویت است و می‌توان با تمرین و آموزش آن‌ را در خود تقویت کرد، اما همین ارتباطات گاهی سبب آسیب می‌شوند، پس باید درک عمیقی از فرآیند ارتباطات برای موفقیت در جنبه‌های مختلف زندگی داشته باشید.

فرهمند امین با بیان اینکه تقویت مهارت‌های ارتباطی در شکل‌گیری یک ازدواج موفق، دوستی‌های پایدار، ایجاد فرصت‌های شغلی و پیشرفت در زمینه‌های مختلف نقش مهمی دارد، خاطرنشان کرد: افراد با مهارت‌های ارتباطی می‌توانید به جایگاه های بالاتری در زمینه کاری خود دست یابید و از همه مهمتر این مهارت‌ها در برقراری ارتباط با دیگران اعتماد به نفس را بالا برده و باعث می‌شود دید مثبتی نسبت به خود پیدا کنیم.

 

یادداشت ها

نمایش ویدئو

از عشق به پیامبر

1

1

3

4

5

rahbar

president

ardebil

uma

rahbar

president

ardebil

uma